سوالات متداول

برای دانلود توضیحات مربوط به دسته بندی ها و مهارت های اصلی در ارسال رزومه روی دکمه روبرو کلیک کنید :

1-چطور در سایت کارآسمان رزومه بسازم/ رزومه خود را ویرایش کنم؟
برای این منظور بایستی با استفاده از گزینه درخواست کار، در سایت ثبت نام کنید و وارد پروفایل کاربری خود شوید. به محض ورود به صفحه تکمیل پروفایل هدایت می شوید و می توانید رزومه خود را تکمیل کنید. در صورتی که قبال رزومه خود را تکمیل کرده باشید، وارد پروفایل کاربری خود می شوید و می توانید با استفاده از گزینه “ویرایش رزومه” نسبت به ویرایش رزومه خود اقدام کنید.
2-چگونه می توانم رزومه تکمیل شده خود را مشاهده و ذخیره کنم؟
بعد از ورود به پروفایل کاربری با استفاده از گزینه های مشاهده و دانلود رزومه می توانید رزومه خود را مشاهده و یا ذخیره نمایید.
3-چطور برای فرصت های شغلی رزومه خود را ارسال کنم؟
برای این منظور بایستی در سایت ثبت نام و رزومه خود را تکمیل نمایید.پس از این می توانید رزومه خود را مشاهده و یا دخیره کنید.
4-برای چه موقعیت های شغلی رزومه ارسال کنم؟
به شرایط و مواردی که توسط کارفرمایان در آگهی های شغلی اشاره شده است دقت کنید. تنها در صورتیکه شرایط و توانمندی های شما با شاخص های مدنظر کارفرمایان سازگار است به ارسال رزومه بپردازید. رزومه هایی که بی توجه به این شرایط ارسال میشوند به برند شخصی شما آسیب زده و برای کارفرمایان حس منفی ایجاد میکند. سیستم هوشمند انطباق در این زمینه راهنمای خوبی برای شماست. پیشنهاد ما این است که اگر میزان انطباق شما کمتر از 50 درصد است برای آن موقعیت شغلی رزومه ارسال نکنید.
5-چطور از وضعیت درخواست های ارسال شده خود مطلع شوم؟
پس از ارسال رزومه و بررسی آن توسط تیم پشتیبانی ، با شما تماس خواهد گرفته شد.
6-آیا وضعیت “تایید اولیه ” به معنی دعوت قطعی برای مصاحبه و یا مراحل بعدی گزینش است؟
خیر، این وضعیت توسط کارفرما تعیین می گردد و به منزله آن است که فرد، در فیلتر و غربال اولیه توسط کارفرما انتخاب شده است اما ممکن است کل افرادی که این وضعیت را دارند لزوما برای مصاحبه و یا مراحل بعدی گزینش دعوت نشوند.
7-آیا وضعیت چگونه میتوانم از دسته بندی مهارت های اصلی استفاده کنم؟
برای تکمیل هر یک از مهارت های اصلی، باید در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوید. با ورود به قسمت درخواست کار، لیست تمامی مهارت ها نمایش داده می شود و می توانید هر یک از آن ها تکمیل کنید.
8-آیا نتیجه دسته بندی مهارت های اصلی برای کارفرمایان قابل مشاهده است؟
بله، یکی از مهم ترین اهداف این دسته بندی، علاوه بر شناخت فردی شما از توانایی هایتان، آگاهی سازمان ها از نتایج و شناخت بهتر آنها از شما است. این امر موجب افزایش شانس استخدام شما میشود.
9-چرا نمی توانم رزومه فعلی خود را آپلود کنم و حتما باید در سایت کارآسمان رزومه تشکیل دهم ؟
ویژگی منحصر به فرد کارآسمان، سیستم هوشمند انظباق آن است که رزومه شما را با هر موقعیت شغلی فعال در سایت به صورت کاملا هوشمند مقایسه می کند و درصد انطباق شما را با آن موقعیت نشان میدهد. این امکان زمانی میسر است که شما در سایت کارآسمان اطلاعات خود را وارد کنید.
10-آیا امکان تکمیل مهارت های اصلی بیش از یکبار امکان پذیر است؟
خیر، هر فرد صرفا یکبار در هر دسته بندی میتواند شرکت کند.